Výlet 5. třídy - Praha 24.6.2022

Výlet 5. třídy - Praha

V pátek 24. června vyrazili žáci pátého ročníku na třídní výlet do Prahy. Vstávat se muselo brzo ráno, ale stálo to za to.

Po příjezdu žáky čekala návštěva Valdštejnské zahrady, výjezd lanovkou na Petřín, kde společně vyšli na rozhlednu a navštívili zrcadlové bludiště. Parkem se žáci postupně přesunuli do areálu Pražského hradu. Společně viděli slavnostní výměnu hradní stráže a svatovítskou katedrálu, vyzkoušeli si zajímavý zvukový efekt v areálu hradu.

Po Starých zámeckých schodech se dostali k nejužší uličce v Praze, kde k průchodu slouží semafor. Přes Karlův most se dostali na Staroměstské náměstí. Zde se čekalo na odbití Staroměstského orloje. Připomněli si popravu 27 českých pánů a přes Prašnou bránu se směřovalo k hračkářství Hamleys. Nechybělo občerstvení v podobě návštěvy McDonald´s a sladké tečky - zmrzliny Angelato. Následovala návštěva Muzea LEGA.

Přes Václavské náměstí se pak dostali k Pomníku svatého Václava a k Národnímu muzeu. Výlet se vydařil a společně pak unaveni, ale plni dojmů a zážitků, se vrátili zpět do Kravař.