Farma v Koutech 22.6.2022

Farma v Koutech

Ve středu 22.6.2022 navštívili žáci páté třídy farmu v Kravařích-Koutech. Areálem  nás provázeli pan Petr Heider a pan Leo Hurník, kteří po celou dobu prohlídky podávali výklad, ale rovněž odpovídali na dotazy žáků, nebo jim kladli otázky ze zemědělství.

Žáci viděli nejen chované býky, ale také si mohli prohlédnout místní dílnu, traktory, váhu a rovněž budovu na uskladnění krmiva pro dobytek.

Velké poděkování patří pánům i za občerstvení v podobě limonády a sladkostí, z čehož byly děti nadšené.

Návštěva byla nakonec ukončena záchranou uvízlého ježka, kterého objevili kluci, když jsme se vraceli cestou zpět do školy. Ježek uvízl v úzké hluboké rouře a nemohl se dostat ven. Kluci zajistili rukavice, společně jsme ho vytáhli a odnesli na bezpečné místo. Tohle dobrodružství o záchranu živého tvora nás těší nejvíc.