Výskyt covid-19 na naší škole + další informace (plavání, prázdniny,...) 11.10.2020

Výskyt covid-19 na naší škole + další informace (plavání, prázdniny,...)

Vážení rodiče,

je mou povinností informovat Vás o prvním výskytu onemocnění Covid-19 na naší škole. Během tohoto víkendu byl pozitivně testován jeden z žáků první třídy. V průběhu pondělí 12. října nás bude Krajská hygienická stanice MSK Ostrava informovat o dalších krocích a tyto informace neprodleně předáme také Vám.

Z preventivních důvodů žádám rodiče prvňáků, aby ponechali své děti (tedy žáka 1. třídy a jeho sourozence) v pondělí 12. října doma.

Během dne Vás seznámím s dalšími kroky v závislosti na doporučení KHS Ostrava (předpokládám, že celé první třídě a sourozencům prvňáků bude nařízena karanténa v řádu deseti dnů). V případě, že budete mít jakýkoli dotaz, neváhejte kontaktovat vedení školy.

Pro ostatní žáky školy:

• od pondělí 12. října musí mít žáci a všichni pracovníci ve škole roušku v průběhu celé doby vyučování včetně družiny,
  • po dobu nezbytně nutnou nebude probíhat výuka tělesné výchovy,
  • výuka plavání je zakázána, pokračovat bude od listopadu po prázdninách,
  • v rámci opatření, které vyhlásil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, se dny 26. října a 27. října 2020 stanoví pro žáky základních škol, středních škol, konzervatoří a základních uměleckých škol jako volné dny.

Věřím, že s ohledem na situaci toto opatření všichni chápete a společně tuto nelehkou dobu zvládneme.

Mgr. Eva Watzlawiková,