Výlety tříd 22.6.2021

Výlety tříd

Konec školního roku se nám neodkladně blíží a s tím se vážou skvělé zážitky, které mimo jiné vznikají také v rámci třídních výletů. Letos na výlety vyrazily všechny třídy do blízkého okolí.

Dne 15. června se vydali žáci 1. a 2. ročníku v rámci výletu na návštěvu Hřebčína v Alebertovci. Celou dobu byli provázeni panem Josefem Majdou, který všem poutavě vyprávěl o chovu koní. Žáci si mohli pohladit koně, nakrmit poníky, prohlédnout si výcvikovou halu, stáje, cvičný kolotoč pro koně a pohrát si na dětském hřišti.

O den později – 16. června absolvovala výlet naše třetí třída. Vydali se na dobrodružnou výpravu po stopách dobroslavických rytířů. V rámci této akce se seznamovali s ekosystémem lesa, hledali živočichy a vyhledávali rostliny podle obrázků. Na nedalekém hřišti si chlapci zahráli fotbal a ve venkovní posilovně procvičili svaly. Děvčata se vypravila do Muzea panenek, kde si prohlédla nádhernou a velmi vzácnou expozici. Další část výletu žáci strávili na kozí farmě u rodičů spolužačky Aničky. Naučili se krmit kozy, sekat trávu srpem i kosou, měli možnost si pohrát se zvířátky. V poledne si v kotlíku nad ohněm ohřáli polévku. Po obědě se vydali za pokladem. Na naučné stezce si zopakovali důležité informace o přírodě, které potřebovali k plnění úkolů. Na stanovištích šplhali i přecházeli propast po laně, procházeli labyrintem, u studánky plnili nádoby vodou a následně odhadovali její množství. Cestu hledali podle kompasu. Nakonec po splnění posledního šifrovaného úkolu hledali zakopaný poklad dobroslavických rytířů. Byl to hrnec plný čokoládových mincí! Výlet se velmi vydařil – všichni byli unavení, ale spokojení.

V pondělí 21.června proběhl třídní výlet žáků pátého ročníku. Vzhledem k současné situaci se letos rozhodli, že nebudou cestovat za dalekými lákadly, ale prozkoumají bližší okolí, které jak se sami přesvědčili, skrývá spousty krásných a zajímavých míst. Jejich cílem se stala Ostrá Hůrka u obce Háj ve Slezsku. K té vyrazili po turistické naučné trase kolem dělostřelecké tvrze Smolkov. Cestou všem pěkně vyhládlo, a tak bylo vítanou vzpruhou občerstvení v podobě opékání špekáčků na vrcholku hůrky, které celé třídě věnovala paní Petra Klemensová. Celým dnem je provázel pan Petr Jochim, který si pro děti připravil průvodní slovo k naučné stezce, vědomostní kvíz, v lese a na louce pak proběhly bojové hry, které strhly všechny zúčastněné tak, že zápasili doslova do posledních sil. A došlo i na strašidelné historky. Mockrát mu za dobrodružné zážitky a za krásný výlet děkujeme! A také děkujeme paní Petře Jochimové, která všechny zachránila před úplným vyprahnutím a dopravila až na vrchol hůrky několik balení vody. Všem rodičům, kteří se podíleli na zajištění výletu pro děti, ať už se jedná o přepravu osobními vozy, zajištění programu nebo občerstvení, ještě jednou moc děkujeme.

A závěrem v úterý 22. června se žáci naší čtvrté třídy vydali na výlet vlakem do Opavy, kde navštívili  Školní statek zemědělské školy v Opavě. Středisko se zabývá chovem drobných hospodářských zvířat a chovem koní. Ve stáji jsou v boxech ustájené koně, které mají k dispozici výběhy, kolbiště a kruhové šapitó. Za stájí jsou pak vystaveny venkovní kotce pro drůbež, králíky, ovce a kozy. Všude žáky provedla paní Stoklasová, která umožnila, aby si všichni mohli zvířátka pohladit a o jednotlivých zvířatech něco zajímavého pověděla. Po cestě zpět si žáci prošli centrum Opavy, podívali se na historické zajímavosti i moderní interaktivní výstavu v parku a v těchto vedrech se nezapomnělo ani na sladkou odměnu v podobě zmrzliny.