Projektový den ve škole 5.5.2021

Projektový den ve škole

Ve středu 5. května proběhl v první třídě naší školy další projektový den s odborníkem v rámci Šablon II., financovaný z fondů EU: "Projektové dny ve škole, výuka hravě a zábavně".

Projektový den se uskutečnil v první třídě na téma "Včely, jejich život a důležitost práce včelaře".

Projektu se zúčastnila odbornice na včelařství paní Jana Pavlíková. Paní včelařka názorně představila práci se včelami pomocí proskleného úlu, ve kterém žáci pozorovali, jak taková včela vypadá a také pohled na její život v úlu. Názorně dětem ukázala a vysvětlila hierarchii včelího společenstva a proč je pro přírodu včela tak důležitá. Společně hledali včelí královnu. Průběžně tak žáky seznámila se základními údaji o včelách, jejich stavbou těla, životem a užitečností pro přírodu.

Žáci si  v průběhu dopoledne vyráběli svíčky ze včelího vosku a vyplňovali připravené pracovní listy s úkoly. Nechyběla také pohádka Včelka Mája.

Cílem projektového dne bylo motivovat žáky k získání kladného vztahu ke včelám a včelaření a uvědomění si důležitosti včel pro naši přírodu.

Děkujeme paní Janě Pavlíkové za milý a profesionální přístup a poskytnutí materiálu na výrobu svíček.