Polaská niva 12.5.2022

Polaská niva

Dne 12.5. se vydala 4. třída na exkurzi do Národní přírodní rezervace “Polanská niva“.

Naše škola je zapojena do projektu EU Šablony III. z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Tato exkurze se uskutečnila v rámci uvedeného projektu.

Jedná se o přírodní rezervaci, která je nejcennějším územím CHKO Poodří. Řeka Odra zde představuje jednu z posledních meandrujících řek V České republice. Stržené břehy, písčité a štěrkové ostrůvky a kosy, proudné i klidné hluboké tůně vytvářejí životní prostor pro rozmanité druhy rostlin a živočichů. Žáci poslouchali zvuky a zpěvy ptáků, pozorovali dalekohledem různé živočichy a plnili úkoly pod dohledem předsedy ornitologické společnosti. Za nádherného počasí si tak nejen doplnili vědomosti, dovednosti, ale hlavně si užili pobyt v přírodě.