Environmentální program - V pohybu HUSKY 7.2.2024

Environmentální program - V pohybu HUSKY

Ve středu 7. února se naši žáci setkali s nevšedním zážitkem - a to, když je za okny školy přivítala dvanáctičlenná smečka sibiřských psů.

Nikdo z dětí se nenechal zaskočit jejich velikostí ani počtem a s upřímnou radostí a zaujetím si užili zábavnou výuku, během níž se dozvěděli spoustu zajímavostí nejen o tom, co obnáší chov a sport severských psů, ale třeba také o historii a současnosti psích spřežení, o psích plemenech určených k pohybu v terénu a využívaných pomůckách. A když je hanácký musher Tomáš Kubín naučil pár musherských povelů, už jim ve spanilé jízdě na motokáře a ve spřežení nebránilo vůbec nic.

Součástí povídání bylo také to, jaké jsou současné sportovní disciplíny spojených s husky a jaká dobrodružství lze se psím spřežením zažít. Jak vypadá odpovědný chov husky a péči o ně. Nechyběl důraz na etické zacházení se psy a respekt k přírodě.

Velice děkujeme musherovi Tomáši Kubínovi za poutavý a nesmírně zajímavý program.