Beseda pro rodiče s odborníkem 5.2.2024

Beseda pro rodiče s odborníkem

V odpoledních hodinách dne 5. února proběhla na naší škole velice zajímavá přednáška spojena s besedou týkající se kyberšikany a celkově působení na internetu a sociálních sítích. Navštívil nás pan Bc. Tomáš Velička, ředitel Poradny pro primární prevenci Ostrava, z. s.

Rodiče našich žáků seznámil s tématy jako např. rizika sociálních sítí, chyby v elektronické komunikaci, sexting, kybergrooming, kyberšikana, netolismus, umělá inteligence a mnoho dalšího. Hovořil o tom, jakým způsobem mohou ovlivnit bezpečné chování svého dítěte v prostředí internetu. Přítomné také seznámil s různými formami řešení a prevence. Během odpoledne byl také čas na zodpovězení dotazů ze strany rodičů, nechyběly příklady z praxe.

Tato beseda je hrazena z projektu Šablony I OP JAK - Inovativní vzdělávání v ZŠ.

Panu Veličkovi velice děkujeme. Bylo to nabité důležitými informacemi, novinkami, způsobů předcházení a možnostmi řešení problémů.