Den matek 10.5.2024

Den matek

V pátek 10. května se naše učebna tělesné výchovy zaplnila maminkami, babičkami, ale i tatínky a dalšími příbuznými. Všichni se přišli podívat na vystoupení našich žáků, které bylo připraveno pro maminky jako poděkování za jejich lásku, péči a starostlivost.

Program byl bohatý, slova se hned ujali naši pohotoví moderátoři z páté třídy: Valentýna Kašná a Maxim Peterek. V průběhu odpoledne zazněly básničky, písničky, hrálo se na trumpetu a také na klarinet, vyprávěla se pohádka „O koblížkovi“, tančilo se; a dokonce proběhly dvě přehlídky. Jedna byla módní, kterou si z recyklovaného materiálu připravili žáci čtvrté třídy a druhá se týkala budoucího života a povolání našich třeťáků. Zakončením byla taneční show žáků páté třídy. Pověstnou „poslední třešničkou na dortu“ se stala společná píseň všech žáků školy pro maminky.

Děkujeme všem třídním učitelkám za přípravu a nácvik nápaditého programu. Speciální poděkování paní učitelce Markétě Ramachové, která celé představení setřídila a ukotvila do scénáře a připravila moderátory. Dále patří poděkování paní školnici a paní uklízečce, které připravily a následně také uklidily prostory v učebně tělesné výchovy.

A v neposlední řadě poděkování pro Sdružení rodičů a maminkám dobrovolnicím, které přichystaly vynikající pohoštění.