Co sbíráme na naší škole | Základní škola Kravaře-Kouty

Co sbíráme na naší škole 29.9.2019

Co sbíráme na naší škole

I v letošním školním roce je naše škola zapojena do programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové organizace Asekol, Ecobat, Elektrowin a Ecolamp. Ty zajišťují sběr a recyklaci drobných elektrospotřebičů a elektroniky, mobilů, použitých baterií a tonerů.

Na podzim a na jaře sbíráme starý papír a celoročně mohou žáci odevzdávat víčka z PET-lahví. Nezapomínáme také na místní myslivecké sdružení, pro které sbíráme žaludy a kaštany.

Škola je zapojena také do ekologického projektu týkajícího se sběru použitého rostlinného oleje a aluminiových plechovek s názvem „Odpaďáček“.

Použitý olej se sbírá do 1,5 litrových PET-lahví. Sbíráním tohoto odpadu šetříme životní prostředí a kanalizační síť před nežádoucím zanesením. Surovina z oleje pak slouží k výrobě bionafty.

Děkujeme všem rodičům, že podporují naši školu a tím také vedou své děti k odpovědnému chování a ochraně životního prostředí.

Další užitečné odkazy:

Jak třídit