Slavnostní otevření učebny tělesné výchovy 20.2.2020

Slavnostní otevření učebny tělesné výchovy

Ve čtvrtek 20. února se slavnostně otevírala nová učebna tělesné výchovy. Všichni přítomní si tak mohli učebnu a šatny prohlédnout. Nechyběly proslovy ředitelky školy Mgr. Evy Watzlawikové a starostky města Mgr. Moniky Brzeskové. Celé učebně požehnal farář P. Jan Szkandera. V rámci programu se promítla prezentace o průběhu přístavby a nechybělo pohybové vystoupení žáků jednotlivých tříd.

Jsme velice rádi, že se tento projekt podařilo zrealizovat a žákům se takto zkvalitnila a zpříjemnila výuka tělesné výchovy. Již se nemusejí nikam přesouvat na výuku, tělocvik je rozvržen do jednotlivých vyučovacích hodin a děti mohou využívat vybavení v podobě žebřin a šplhadel, které doposud chybělo. Od druhého pololetí se díky učebně rozšířila nabídka pohybových kroužků - ve spolupráci s CVČ Kravaře již probíhají hodiny atletiky a taneční kroužek; Judo Slezan Opava zde vede tréninky juda. Tato učebna je určena nejen pro výuku tělesné výchovy - vzhledem k tomu, že je vybavena moderní ozvučovací a projekční technikou, bude prostor využíván také pro kulturní a společenské akce školy.

Děkujeme vedení města a všem, kteří se na projektu po jakékoli stránce podíleli za podporu a vstřícný přístup. Stavební firmě RMK spol. s.r.o. - především Petru Řehulkovi za profesionální, pružný a ochotný přístup k realizaci celé stavby.