Science show 24.1.2020

Science show

Ve spolupráci s Místním akčním plánem vzdělávání pro Hlučínsko západ II byla na naší škole v pátek 24. ledna realizována akce s názvem Science show.

Vše zaštiťovalo Úžasné Divadlo Fyziky (ÚDiF). Jedná se o skupinu nadšenců, kteří se rozhodli bavit ostatní fyzikou. Snahou je probudit nadšení z pozorování světa kolem sebe.

Každé vystoupení mělo ústřední téma, příběh a myšlenku. Smyslem bylo pochopit podstatu překvapivých jevů, které byly prezentovány a žáci se aktivně podíleli na vysvětlení těchto jevů. Cílem vystoupení bylo naučit žáky sledovat děje kolem sebe, klást si otázky a na jejich základě pozorovaný jev vysvětlit. Vyráběly se malé i větší rakety, nafukovaly se balónky pomocí limonády, vyráběl se fyzikální koktejl, ...

Pro čtvrtou a pátou třídu byly ještě připraveny dílničky, kde se žáci učili hrát si s fyzikou, vyrábět a posléze pozorovat a všímat si, co se děje. Mnozí si tak odnášeli nejen skvělý zážitek, ale také výrobek v podobě kaledioskopu nebo frkačky.