První pomoc s Českým červeným křížem 7.2.2023

První pomoc s Českým červeným křížem

V úterý 7. února do naší školy dorazil Oblastní spolek Českého červeného kříže Opava. Pro žáky byl připraven projektový den se zaměřením na poskytnutí první pomoci. Na jednotlivých stanovištích se žáci dozvěděli o tématech: Krvácení, Zlomenina, Resuscitace, Popálení. Vše si mohli prakticky vyzkoušet.

Kromě uvedeného se také seznámili s tím, co je to Český červený kříž a čím vším se zabývá. Procvičili si také, co dělat, když vidí, že je potřeba někomu pomoci, jak se zachovat, kam volat a co do telefonu říkat, jak dbát na svou bezpečnost nebo také co je to aplikace Záchranka a proč je dobré ji mít v telefonu.

Celému týmu Oblastního spolku ČČK Opava velice děkujeme za realizaci projektového dne a paní Mgr. Barboře Bitomské děkujeme za zprostředkování celé akce.

Odkaz na ČČK Opava: Oblastní spolek Českého červeného kříže Opava