Projektový den ve škole 8.12.2020

Projektový den ve škole

V úterý 8.prosince proběhl v druhé třídě naší školy již pátý projektový den s odborníkem v rámci Šablon II., financovaný z fondů EU: "Projektové dny ve škole, výuka hravě a zábavně". Tentokrát zavítali do druhé třídy Ing. arch. Lenka Hahn a odborník na stolařské práce pan Vladimír Bugar.

Na úvod byla připravena poutavá prezentace o těžbě, zpracování dřeva a jeho využití.

Pak následovala praktická část, kdy žáci poznávali různé druhy dřevěných odřezků, počítali letokruhy, lakovali kousky nábytku, vyzkoušeli si práci s aku vrtačkou, aku šroubovákem, smirkovým papírem a seznámili se s dalším nářadím potřebným při stolařském řemesle.

Domů si každý odnesl pohyblivý modul vánočního stromečku, který si sám sestavil z dřevěných odřezků.

Všichni žáci třídy se už těší na slíbenou exkurzi do stolařské dílny, kde budou mít možnost si prohlédnout různé stroje a práci řemeslníků.