Projektový den ve škole 11.9.2020

Projektový den ve škole

V pátek 11. září proběhl na naší škole další projektový den v rámci Šablon II., financovaný z fondů EU: "Projektové dny ve škole, výuka hravě a zábavně".

Byl zaměřen na téma "Zdravé zuby". Lektorkou byla Kateřina Kerlinová, DiS.

Nechyběla teoretická část, ve které se žáci seznámili s pojmy a výrobky z oblasti zubního lékařství formou prezentace a hry s reálnými pomůckami. Připraven byl také pracovní list, kde si žáci své znalosti mohli ověřit. Následovala velmi populární část - žáci si měli rozkousanou tabletou detekovat zubní plak. Prakticky si pak všichni vyzkoušeli techniku správného čištění zubů. Další velmi zábavnou činností bylo modelování horní a dolní čelisti ze samotvrdnoucí hmoty. Každý žák - kromě vyrobené čelisti - obdržel dárek od Asociace dentálních hygienistek - tři druhy vzorečků zubních past Elmex. Paní Kateřina Kerlinová, DiS věnovala každému žákovi zubní kartáček TePe a bonbóny ve tvaru zubů. Mimo již výše uvedené - Asociace dentálních hygienistek ještě poskytla letáčky různých druhů potravin a tekutin s množstvím obsahu cukru, letáčky zaměřené na správnou techniku čištění zubů a kvíz.

Díky tomuto projektu se povedlo seznámit žáky zážitkovou formou se zubní hygienou, s vhodnými hygienickými pomůckami, s obsáhlejší teorií ústní dutiny, s prací zubních ortodontistů jako s možností při budoucí volbě povolání. Povedlo se všechny zaujmout, žáci byli z projektového dne nadšeni. Děkujeme paní Kateřině Kerlinové, DiS za velice profesionální a milou realizaci našeho projektového dne.

Více v Galerii.