Projektový den ve škole 10.12.2019

Projektový den ve škole

V úterý 10. prosince se ve škole uskutečnil další projektový den zaměřený na téma "slévárenství". Žáci pátého ročníku tak měli možnost vyzkoušet si zajímavými činnostmi tuto profesi.

S pomocí odborníků z Katedry metalurgie a slévárenství z Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava se během dopoledne seznámili s pojmy a výrobky z oblasti slévárenství. Na jednotlivých stanovištích si vyzkoušeli odlít cín do pískových forem, výrobu glycerinového mýdla a zapřemýšleli při slévárenském kvízu a pexesu.

Díky takovému projektovému dni se děti hravou formou seznámily s problematikou slévárenství, s technologií odlévání a s prací uměleckého slévače. Domů si odnesly vlastnoručně vyrobený cínový odlitek (vločku, kapra a další), mýdlo a především nevšední, neotřelý a jedinečný zážitek.