Plavalo 41 žáků

Ve středu 4. října 2017 se v Aquaparku Kravaře uskutečnil další ročník Plavecké soutěže měst. Celkem se této akce zúčastnilo 41 žáků naší školy. Každý z nich musel uplavat 100 metrů libovolným plaveckým stylem. Za dobře dosažené časy se získávaly body.

Atletická olympiáda

I letos se síly všech kravařských žáků nižšího stupně poměřovaly na atletické olympiádě v ZŠ Kravaře ve čtyřech disciplínách – hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, běhu na 50/60m a vytrvalostním běhu.

Výprava do lesa

V pondělí 15. května se vydala 4. a 5. třída na výpravu do nedalekého lesa na místo Přerovec u Nových Sedlic. Čekala je náročnější trasa v terénu, na které se setkali s některými obyvateli lesa.

Škola v přírodě

Týden od 18. do 22. září prožili žáci 3.–5. ročníku na škole v přírodě. Místem konání byla Malá Morávka, horský hotel Neptun. Celý pobyt doprovázela tematická hra „Les”. Děti byly rozděleny do skupin, ve kterých získávaly diplomy a ocenění za splněné úkoly.

Den s IZS

Ve čtvrtek 1. června 2017 proběhl u hlučínské štěrkovny Den se složkami integrovaného záchranného systému (IZS). Jednalo se o přehlídku techniky a ukázky zásahů i umění speciálně cvičených psů.

Den matek

Všechny maminky a babičky se dne 11. května sešly ve Farní stodole. Zde se konala oslava jejich svátku - Dne matek. Žáci celé školy si pro ně připravili se svými třídními učitelkami společný bohatý program.

Zahájení školního roku

Školní rok 2017/2018 byl zahájen v pondělí 4. září 2017. Ve škole jsme přivítali 19 prvňáčků. Všem žákům přejeme hodně štěstí, úspěchů a radosti z učení.

Mgr. Jan Volf, ředitel školy

Výlet do Prahy

V pátek 16. června se spolužáci ze čtvrtého a pátého ročníku spolu s třídními učitelkami a několika rodiči vydali na celodenní výlet do Prahy. Mnoho toho za celý den stihli, zažili a viděli.

Buď OK - závěrečné setkání

V letošním školním roce už naposledy proběhl dne 10. dubna v rámci primární prevence projekt BUĎ OK, který realizuje centrum primární prevence Renarkon, o. p. s. Ostrava.

Spaní ve škole

V pátek 9. června žáci 4. třídy přespali ve škole. Sešli se v podvečer na hřišti, kde proběhlo libovolné sportování v podobě hry vybíjené, fotbalu nebo užívání kolečkových bruslí, longboardů a pennyboardů.

Oslava svátku dětí

Za krásného slunečného počasí proběhla na školním hřišti v sobotu 3. června oslava svátku všech dětí. Celé odpoledne bylo zaměřeno na indiány. Sešla se zde proto řada indiánů i indiánek v čele s náčelníkem…

Noc s Andersenem

V pátek 31. března zažily děti z družiny již poněkolikáté oblíbenou pohádkovou Noc s Andersenem plnou zábavy. Nezapomenutelným večerem nás tentokrát provázeli hrdinové Čtyřlístku.